O kapele

Sice se nám podařilo udržet mladistvý vzhled, ale naše hudba má za sebou již osmnáct let působení na regionální hudební scéně. Začali jsme jako skupina na ZUŠ Velké Opatovice pod vedením pana učitele Radka Štěrby, hrajíc jazzové standardy a účastnící se soutěží.

Rozhodujícím okamžikem bylo prozření u našeho zpěváka a kapitána Petra Wernera (ačkoli tehdy ještě neformálního), který toužil opustit jazz a věnovat se spíše rocku a popu. Začali jsme tedy cvičit skladby od kapel jako Olympic, Turbo, či Kabát. Původně jsme vystupovali pod jménem Junior beat Petra Wernera, (hodně rock’n’roll). Další volbou bylo nazvat naši skupinu Spektrum, avšak kvůli nedoslýchavosti kytaristy, který slyšel Centrum, stačilo už jen přidat „EPI“, a stalo se z nás Epicentrum.

Pokud tedy bereme první veřejnou nejazzovou akci pod názvem Epicentrum, tak ta byla v roce 2006 ve Velkých Opatovicích (naše rodné město). Od té doby se toho hodně změnilo. Zeštíhlili jsme obsazení (co do počtu muzikantů, váhově bohužel naopak), vylepšili jsme nástroje a aparaturu, rozšířili jsme repertoár a vydali jsme se na neskutečnou cestu koncertů a zážitků po celé republice. 

Aktuálně tedy hrajeme, jak se říká Od Bacha po Vlacha (dechovku, disco, ale hlavně pop a rock). Ročně hrajeme v průměru 40 akcí, převážně v okolí Svitav, Moravské Třebové nebo Ústí nad Orlicí. Stále nás to baví, pořád vymýšlíme nové a nové způsoby, jak naše představení vylepšit a víceméně nám ani nedochází, že jako Epicentrum tento rok dosáhneme plnoletosti.